Bu Blogda Ara

26 Haziran 2010 Cumartesi

KEMAL KILIÇDAROĞLU'na AÇIK MEKTUP - 3

Geçtiğimiz günlerde, 26 Haziran günü partisinin kuruluşunu ilan etmesi beklenen Sn. Mustafa Sarıgül birden frene bastı ve "Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve yeni genel başkanına bir fırsat tanımak istiyoruz" dedi. Bunun üzerine medya mensupları size bu gelişme karşısındaki görüşünüzü sordular ve siz muzaffer bir kumandan edasıyla ve dudaklarınızda beliren müstehzi bir tebessüm ile "bize akseden bir durum yok olursa oturur değerlendiririz" dediniz.

Sn.Kılıçdaroğlu; acaba kendi kendinize sordunuz mu zaman zaman hırsı aklına galebe çalan Sn. Sarıgül neden böyle bir karar aldı diye? Ben defalarca sordum ve her seferinde aynı cevaba ulaştım. Sn. Sarıgül size yüklenen misyonu başaramayacağınızı gördü. Haksız mı? Bence işaretler pek de haksız olmadığını gösteriyor. Sanmayın ki CHP'nin eksiği yurt içi gezileriydi siz maşallah büyük bir enerjiyle oradan oraya koşuyor ve bu koşuşturmalarla halkla bütünleştiğinizi varsayıyorsunuz!

Sn.Kılıçdaroğlu; elbette halkla buluşmalısınız ama eliniz kolunuz dolu olarak. Doğrusu ben hiçbir konuda ne bir söyleminizi okudum ne de dinledim. Varsayalım ki iktidar oldunuz ilk 100 gün, ikinci 100 gün neler yapacaksınız? Sakın ola soyut şeyler söylemeyin, zira herkesin karnı yeterince tok! Size bir soru: Elinizde şöyle bir çalışma var mı; AKP iktidar olduğundan beri somut olarak neler yapmış? Mesela kaç km yol, kaç toplu konut,kaç baraj yapmış; Milli Eğitim'e, Emniyet'e kaç kişi yerleştirmiş vs. Ben olduğunu sanmıyorum. Peki ya AKP örgütü nasıl çalışıyor bunun bir algoritmasını çıkardınız mı? yine sanmıyorum.

Sn Kılıçdaroğlu, yarından tezi yok yukarıdakilerin hepsini yapın.Bu arada sanmayın ki Sn. Sarıgül kapınızı çalacak. Hayır dışarıda bekleyecek neyi mi? Anayasa referandumunu, ve o zaman "Evet"in faturası size kesilecek, Sn. Sarıgül ertesi gün partiyi kuracak işte o zaman da "manşetle gelen manşetle gider" sandalyesine oturacaksınız. Bu arada Sn.Baykal da oyuncağını sizden geri alacak.


Sevgiyle

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder