Bu Blogda Ara

20 Temmuz 2010 Salı

SN BAŞBAKANA AÇIK MEKTUP

Sn.Başbakan Recep Tayyib Erdoğan,Değerli Ordu ili
Milletvekilleri,Ordu ili Muhterem Yerel yöneticileri ve Devlet erkanına AÇIK MEKTUP...

Geçtiğimiz hafta İsimsiz Kahramanlardan birisinin işleri hakkında görüş oluşturabilmek amacıyla Samsun üzerinden Orduya gittim Samsun üzerinden zira olur olmaz illerimize layık görülen hava alanı Orduda yoktu.! Yol boyu kafamda "neden yok"suali dönüp durdu,nasıl olurda Dünyanın en büyük fındık ihracatçısı,en büyük 500 özel şirket arasında 5 tane şirketi olan bu ilimizde hava alanı olmazdı.Şehirde yaptığım temaslarda kafam iyice karıştı zira 1967 yılından bugüne aralarında Sn.Başbakanımızında olduğu bütün siyasetçilerin bu konuda söz vermiş olduklarını öğrendim.Bu bilgiye birde tarihi 17-18 bin yıl önceye uzanan,60 km kumsala birbirinden güzel yaylara bütün şehri ayaklarının altına alan bir tepeye sahip Avrupadaki sayılı şehirlerden biri olma ayrıca 4 mevsim kayak yapabilme gibi bilgiler eklenince o karışık kafam tam bir lahmacuna döndü.!

Kafamı bu hale getiren sualin cevabını Samsundan İstanbula dönüş için uçakta yerime oturunca buldum. Ordulu vatandaşlarımız "AYKIRI" idi nedenmi.? Bir kaç örnek hemen aklıma geliverdi ; Mesudiye öz yönetim ve köy kent uygulaması,Anadoluda ilk tiyatroya sahip olma,Fatsa neredeyse bağımsızlığını ilan edecek kadar komünist bir belediyecilik uygulaması,karadeniz otoyoluna sivil inisiyatif koyarak sahil bandını kurtaran eylemciler,eh be kardeşim bu kadar "AYKIRI"olursanız hava alanı yerine bol bol vaat alırsınız..!

Sevgili Ordulular gelin bir aykırılık daha yapın hiç bir siyasi partiye oy vermeyin ve sandıkta oy pusulasının üzerine "HAVA ALANI" yazın,hatta bir aykırılık daha yapın tek bir bağımsız milletvekili seçin ben talibim,hep beraber 47 yıldır yapılmayan hava alanını 1 yılda Devlete veya Özel Sektöre yaptıralım,nasılmı becereceğiz çok kolay ne zaman derseniz o gün Ankarada açlık grevine başlayacağım hadi canım sende demeyin GANDİ bizdeki çakması değil gerçeği bu yolla sağlığında Hindistanda iç savaşı durdurdu,sivil itaatsizlik kavramıyla üzerinde güneş batmayan Büyük Britanya İmparatorluğunu dize getirdi,siz peşime düşün ben bu işi çözeyim ….

Sevgiyle

2 yorum:

 1. Ordu hakkındaki bu güzel yorumlarınız ve şehrin lehine olan görüşleriniz için bir ordulu olarak çok teşekkür ederim.
  Ayrıca 13.10.2010 tarihinde Atatürk Üniversitesi'nde verdiğiniz eğitim programı içinde cok teşekkür ederim.
  Erzurum Atatürk Üniversitesi Ekonometri 1.sınıf ögrencisi UĞUR SARI
  Saygılar

  YanıtlaSil
 2. Ordu hakkındaki bu güzel yorumlarınız ve şehrin lehine olan görüşleriniz için bir ordulu olarak çok teşekkür ederim.Ayrıca 13.10.2010 tarihinde Atatürk Üniversitesi'nde verdiğiniz eğitim programı içinde cok teşekkür ederim.
  Erzurum Atatürk Üniversitesi Ekonometri 1.sınıf ögrencisi
  UĞUR SARI
  Saygılar

  YanıtlaSil